Volejboll/ Partizani fiton me Erzenin dhe merr kreun, Tirana mund pastër Teutën! Skënderbeun kërcënon kryesuesit

Volejboll/ Partizani fiton me Erzenin dhe merr kreun, Tirana mund pastër Teutën! Skënderbeun kërcënon kryesuesit

Një aksion nga fitorja e Tiranës

Superliga shqiptare në volejboll për meshkuj zhvilloi këtë fundjavë ndeshjet e pesta. Në duelin që vendosi kreun, Partizani mundi 3-1 me sete Erzenin, me të kuqtë që u shkëputën në krye. Seti i parë foli për miqtë nga Shijaku, teksa u mbyll 16-25. Në tre setet e tjera, Partizani tregoi forcën dhe pretendimet këtë sezon, duke fituar 25-17, 25-21 dhe 25-16.

Në "Farie Hoti", Tirana fitoi 3-0 me Teutën, duke ndjekur kryesuesit e Partizanit. 25-15, 25-23 dhe 25-21 u mbyllën tre setet për bardheblutë. Në Korçë, në pallatin e sportit "Tamara Nikolla" Skënderbeu fitoi 3-1 me Studentin. Seti i parë shkoi për Studentin 19-25, teksa korçarët kthyen ndeshjen 29-27, 27-25 dhe 30-28.

Në "Qazim Dervishi", Vllaznia fitoi 3-0 me Elbasanin. 25-18, 25-21 dhe 25-20 u mbyllën setet në këtë duel. Pas javës së pestë, Partizani prin me 15 pikë, ndjekur nga Tirana me 12, Erzeni me 11 dhe Skënderbeu me 10. Në fund Elbasani me zero pikë.

Renditja:

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Pezullohet nga puna efektivi i rrugores në Lezhë, bëri selfie me turistët gjermane

Pezullohet nga puna efektivi i rrugores në Lezhë, bëri selfie me turistët gjermane