Volejboll/ Skënderbeu vendos 'diktatin', te femrat dhe meshkujt fitojnë edhe Partizani me Tiranën

Volejboll/ Skënderbeu vendos 'diktatin', te femrat dhe meshkujt fitojnë edhe Partizani me Tiranën

Nga ndeshja e femrave, Tirana 3-0 Vllaznia

Kampionati kombëtar i volejbollit për femra dhe meshkuj zhvilloi dje javën e tretë. Skuadrat pretendente fituan në ndeshjet respektive si në Superligën e femrave dhe të meshkujve.

Te femrat, vajzat e Skënderbeut kampione në fuqi fituan me Korabin në Korçë. 3-0 me sete për korçaret, që e mbyllën 25-13, 25-12 dhe 25-8, duke dominuar kundërshtaret. Partizani fitoi po 3-0 me sete me Teutën. 25-10, 25-7 dhe 25-21 për vajzat e kuqe, që e patën më të lehtë ndeshjen sesa ishte parashikuar. Tirana e vajzave fitoi 3-0 me Vllazninë. Seti i parë ishte i luftuar 25-23, 25-19 dhe 25-17.

Te meshkujt, Skënderbeu fitoi 3-0 me Elbasanin. 25-17, 25-20 dhe 25-17 u mbyllën setet në Korçë. Erzeni fitoi 0-3 me Studentin. 18-25, 23-25 dhe 23-25 u mbyllën setet. Partizani fitoi me Teutën po 3-0 me sete. 25-19, 25-22 dhe 25-14 u mbyll ndeshja me fitoren e të kuqve. Tirana bëri detyrën në "Farie Hoti" duke fituar me Vllazninë po 3-0 me sete. 25-20, 25-16 dhe 25-10 u mbyll ndeshja për bardheblutë.

Renditja në Superligën e meshkujve pas javës së tretë:

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Seanca në Apelin e Posaçëm, Fredi Beleri brenda kafazit të hekurt, shikoni FOTOT

Seanca në Apelin e Posaçëm, Fredi Beleri brenda kafazit të hekurt, shikoni FOTOT