Volejboll/ Tirana fiton me Partizanin në derbi, bardheblutë kampionët e dimrit! Erzeni ndjek nga pranë

Volejboll/ Tirana fiton me Partizanin në derbi, bardheblutë kampionët e dimrit! Erzeni ndjek nga pranë

Tirana 3-1 Partizani

Kampionati kombëtar i volejbollit për meshkuj zhvilloi raundin e shtatë duke mësuar dhe kampionët e dimrit. Në "Farie Hoti" Tirana fitoi 3-1 me sete me Partizanin dhe merr kryesimin edhe pse me pikë të barabarta me Demat. 25-19, 21-25, 25-23, 25-17 dolën rezultatet e seteve respektive.

Në ndeshjet e tjera të rrjetës, Vllaznia mundi 3-1 në parket Studentin, Teuta nuk e pati të vështirë ndaj Elbasanit duke e mundur 0-3, ndëra në "Tamara Nikolla" të Korçës Skënderbeu vendas humbi 1-3 me sete me Erzenin.

Në fundin e ndeshjeve të fazës së parë, Tirana mban vendin e parë edhe pse me pikë të barabarta me Partizanin. Erzeni me 17 pikë në vendin e dytë, teksa mbyll tabelën Elbasani me zero pikë.

Rezultatet:

Vllaznia 3-1 Studenti (24-26, 25-16, 25-18, 25-22)

Elbasani 0-3 Teuta (15-25, 23-25, 16-25)

Skënderbeu 1-3 Erzeni (25-18, 22-25, 15-25, 18-25)

Tirana 3-1 Partizani (25-19, 21-25, 25-23, 25-17)

Renditja:

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

 Memaliaj/ Jeta në skamje e nënës me dy fëmijë të vegjël! Ylemaja  kërkon ndihmë: Jemi pa shtëpi e pa bukë, lypim në rrugë

Memaliaj/ Jeta në skamje e nënës me dy fëmijë të vegjël! Ylemaja kërkon ndihmë: Jemi pa shtëpi e pa bukë, lypim në rrugë