Von der Leyen, me Moskën BE-ja është e fortë. Deklarata e Presidentes së KE, në takim me “Renew Europe"

Sipas ANSA, Presidentja e re e Komisionit Europian Ursula von der Leyen, gjatë takimit me grupin “Renew Europe”, tha se "Rusia është fqinji ynë dhe do të jetë ende.

Ne duhet të jemi të gatshëm për dialog, por dhe duhet t'i mbajmë lart parimet tona mbi sundimin e ligjit.

BE-ja duhet të negociojë me Rusinë nga një pozicion force.

Kremlini nuk I falë dobësitë"

  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja me SHBA-të, sipas jush a duhet ta përjashtojë Basha nga grupi i PD-së Sali Berishën?

Komento

Komente

  • adamo311: 10/07/2019 17:08

    Keta jan fashistet Europiane! Filluan luften ne Ukraine per te demtuar Rusine, tani bejn miqesi!!! Pra Ukraina do te ndahet, i kane ndihmuar shume Ukraines!!! Europa e deshmon prape veten, si cdo here LAVIRE!!!

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Ylli i futbollit, Michael Ballack humb tragjikisht të birin në moshën 18-vjeçare