Vota për Teatrin, Vangjel Tavo për Report Tv: Dje s'isha në Kuvend, dikush ka votuar me kartën time

Vota për Teatrin, Vangjel Tavo për Report Tv: Dje s'isha në Kuvend, dikush ka votuar me kartën time

Deputeti i LSI, Vangjel Tavo, rezulton sipas procesverbalit të Kuvendit se ka votuar 'pro' ligjit që synon ndërtimin e Teatrit të Ri Kombëtar. Projektligji kaloi në seancë pas 12 orëshl diskutimi të nxehtë me 75 vota pro. 

Në një reagim për Report Tv, deputeti i LSI sqaron se dje nuk ka qenë në Kuvend për arsye shëndetësore, ndërsa dikush tjetër ka votuar me kartën e tij të deputetit. 

Sapo jam informuar. Nuk kam qenë në seancë dje. Mungoja për arsye shëndetësore. Nuk e di çfarë ka ndodhur. Dikush ka votuar me kartën time, mesa duket. 

Vangjel Tavo, deputet i LSI

Karta e çdo deputeti ndodhet në tavolinën e tij në Kuvend dhe në jo pak raste deputetë të ndryshëm i përdorin për të votuar.

LSI denoncoi më herët se Kuvendi kishte manipuluar votimin seancën e kaluar, ndërsa publikoi edhe procesverbalin e votimit ku rezultonte se Tavo kishte votuar pro ligjit të Teatrit. 


Lajmi kryesor:

'Teatri'/LSI nxjerr dokumentin: Votimi i manipuluar. Tavo për Report Tv: S'isha në seancë


  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan