Vranë shokun me shishe pas sherrit në lokal, dhëndri i Qazim Sejdinit: Nuk më kujtohet pse e qëllova

Sokol Sanxhaktari, Ardiano Hajdari dhe viktima Florian Lamçe pak para vrasjes

TIRANE-Report Tv zbardh pjesë nga dëshmia e dhëndrit të ish-kryebashkiakut të Elbasanit, Qazim Sejdini i arrestuar ditën e djeshme së bashku me Ardiano Hajdarin me akuzën e vrasjes së Florian Lamçes. Sokol Sanxhaktari është shprehur se nuk e mban mend se përse e qëlloi Florian Lamçen. "Nuk mbaj mend asgjë, nuk më kujtohet se çfarë ka ndodhur dhe pse e qëllova Florin" mësohet se është shprehur ai.

Lame së bashku me Hajdarin dhe Sanxhaktarin kanë qenë së bashku në një lokal pranë qendrës së qytetit, madje postuan edhe foto së bashku në rrjetet sociale të përqafuar. Ata qëndruan përgjatë gjithë natës në lokal duke pirë dhe rreth orës 05:30 të dehur u përleshën në bisedë e sipër. Si pasojë e goditjeve me shishe dhe sende të tjera të forta, Florian Lamçe ndërroi jetë në spital.

Dy të arrestuarit tani do të përballen me drejtësinë me akuzën e vrasjes së kryer me dashje në bashkëpunim. Sa i përket viktimës, ai ka qenë i njohur për drejtësinë, pasi ka qenë dënuar me tre vite burg për pengim të zbardhjes së krimit, ndërsa është hetuar edhe për dy plagosje. Sakaq i vëllai i tij, Olti lamce, është i dënuar me 24 vite burg për vrasje. Në vitin 2011 ai vrau pronarin e disko 'Tekiles', Almir Canin.

Sokol Sanxhaktari dhe viktima Florian Lamçe

Sokol Sanxhaktari dhe viktima Florian Lamçe

 

/r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Emigrantet mund të votojnë me postë/ A mendoni se vota e tyre do të jetë percaktuese në zgjedhjet e 25 prillit?

Komento

Komente

 • ymeri: 01/08/2020 16:26

  KY DUHET VARUR NE MES TE ELBASANIT E TA HAJNE SORRAT,,PLEHRE NJERI....

  Përgjigju
 • Dikush: 01/08/2020 14:02

  Kelysh kurve i pa bese,ha e pi me tjetrin edhe e vret. Rri aty tani se te mbron vjehrri. Kujton se kape qiellin duke patur njerez ne pushtet por cdo gje te kthehet heret a vone pas gjithe vjedhjeve dhe dallavere te bera per llogari te vjehrrit

  Përgjigju
 • €€€€€€€€: 01/08/2020 11:15

  Shum turp hengren e pin e kenduan ne fund vrasin shokun..turp faqa e zez..

  Përgjigju
 • Adem sala: 01/08/2020 09:42

  Jo pa kontrooll dhe cdo gje esht eshkruajtur ne gjuh te huaj nuk dim se cfar marim per konsum

  Përgjigju
 • vjosa: 31/07/2020 20:50

  JE IDIOT E PSIKOPAT QE QELLON SHOKUN,,,PALACO TE DENOHET ME BURGIM TE PERJETSHEM,,JETEN TA JEP DHE TA MERR ZOTI.......

  Përgjigju
 • Ordinerat e shqipris: 31/07/2020 17:05

  Po he re lejini rehat me kto llogoberet e juja ka qen i pim eshte shume e qart qe ka qen jasht kontrollit lejini njerzit tgjykohen nga kush jan per tu gjyku, dhe ate qe ka vdek lejeni tgjykohet nga Zoti ca ka ber. Skeni turp ordinera qe per cdo gje e keni nga nje fjal te rend ju . Neser ju bie ju pisa keshtu qe lejiji kto gazetar te bejn lajme me kto tituj e ju shikojini e lexojini kaq mjafton sesht nevoja per kto opinionet e juja ordinere.

  Përgjigju
  • Filani: 31/07/2020 21:43

   ti beson se je aq inteligjent edhe komentet e tua jane te nevojshme por te te tjereve jo? lirine e mendimit apo te fjales e ke degjuar ndonjehere? ai robi esht kryekriminel dhe do plumbin ne koke e jo 1 vit a 2 burg,po skan faj..familje Mbetje Ushqimore Trupore

  • Pjeter: 31/07/2020 21:12

   Hahaha,o zot ordiner ne vend te presjes,ç'do te thote per ty fjala ordiner o zoti ordiner i shqipris?

 • Fushembretsi: 31/07/2020 16:55

  Flori qe ne vogeli eshtw rritur pa kujdesjen e prinderve. Ai nuk dinte kurre te qante dhe pse hante dajak prej me te medhenjve. Duronte shpullat e nje te rrituri dhe kurre nuk qante apo ankohej. Ne vegjeli te gjithe mendonin se ai do te behej nje kriminel ne te ardhmen. Dhe ja ku perfundoi, gjithe diten rrinte i pire dhe konsumonte hashash. Fatkeqesia e shume fenijve shqiptare eshte se kur nena dhe babai jane gjithe diten ne pune nga kush do e marrin edukaten keto femije. Normalisht qe shkolla nuk te jep edukate sepse aty mesuesit e kane mendjen te marrin leke per provime dhe jo te edukojne. Flori e mbylli ciklin e jetes se tij ketu, po sa femije si ai mund te behen si ai per shkak te ketoj sistemi shkerdhat qe nuk edukon njerzit e ti beje njerez normal. Kur shikojne shoket e tyre qe meren me droge e bejne jete luksoze keta cdo bejne? Shyqyr qe shume te rinj i jame futur jetes fetare se shqiperia do ishte sicili. E pra pijne alkol ne diten e Arafatit ndërkombëtare he suhet te ishin te agjerueshem. A nuk eshte gjynaf qe rinia jone nuk ka shtysa optimiste per jeten?

  Përgjigju
  • Shkodrani: 01/08/2020 00:07

   Une nuk e kuptova mire fundin o fushmbretesi por sic e themi ne: fundi dalt hajr.

  • Filani: 31/07/2020 23:05

   po ca trimash e gangsterrash jane keto mbeturina leu trim thot tjetri edhe iku si trim,kujt i plasi trapi si iku? IKU edhe ta gezoje trimnin ime me po po shkrun si fushmretsit me vjen keq per familjen qe humben njeriun e tyre pp per te tille njerez nga 5 ne dite ikshin qe te rehatohen te gjith do te shikojmw dhe Sanxhaktarim se c‘mut fundi do te kete,shpresoj sa me keq se ka bere shume keq ne kte bote lahen hesapet zotnini dashur shikoni punet e mos beni te fortin,punoni me djerse imagjono keto tipa ca femijesh do kene,ishalla i lindin e i reisin ne burg se do marin te tjere ne qafe pupupu

  • Per fushmretsen: 31/07/2020 19:39

   Po pse nuk Jane nga elbasani kta . Kush esht lab 3 kush laluc? Po KY qe vdiq kaq I forte paska qene ne elbasan? Ka qene ushtar I sanxhaktari KY apo nuk ishte ushtar. Po tashi ka njer3z tjere qe do Marrin Hak apo ishte I vetem.

  • Bg1: 31/07/2020 19:05

   Goxha fjalim o fushmbrets po e paske prish nga fundi

  • Lumi: 31/07/2020 18:09

   O fushmbret trecereket e komentit i ke shkrujt tamon, po ato tre rrjeshtat e fundit e ke dhi komplet, shkurt me ket menje qe paske ti paske hik per lesh para Florit.

  • Per fushmretsen: 31/07/2020 18:09

   Si fushmretse qe qeke nuk duheshe me komentu ktu sepse nuk duhet me I dhan llogari ktyne komentusve ktu sepse njani ash lab tjetri laluc e tjetri malok,florit skishte bir nane qe I dilte perpara,leu si trim ene si trim vdiq,ene I her tjeter ti tkesh turp qe perlan cunat e lagjes

  • Beni: 31/07/2020 17:53

   Koment i sakte

 • Shiku: 31/07/2020 16:38

  Tani hyri ne loje avokati,nuk mbaj mend ishim te dehur plus fotot midis miqsh para vrasjes alibi e perkryer, ky shoku tjeter do mbaj cdo gje dhe Koli del i paster nga kjo histori si gjithmone.

  Përgjigju
  • Latif: 31/07/2020 17:50

   Qeka kollaj nqs ligji qeka kshu si po thoni, futi nej gram kolaine pastaj nej shishe alkol, cka se po i fut dhe nji cigare hashash pastaj dhe njej heroine dhe shko vrit ke te duash se nga 7 vjet ne krye te 4 vjetve je ne shpi per sjellje te mire

  • hetuesi: 31/07/2020 17:17

   kete koment shkruajta dje un....kane bere fotot me te e vrane meqe ishin te pire.i japin 4-7 vjet per vrasje pa vet dije nga pija.do bej nji vit e del ne rruge prap per te bere viktima te tjere.po nuk u qeruan nga faqia e dheut keta mostra nuk kane per te ndaluar e viktima do kete perseri

 • Tony: 31/07/2020 15:05

  Cfare ordineresh !!!

  Përgjigju
 • Qazimi: 31/07/2020 15:00

  Te kalbet ne burg, nje dite te zene poshtiresit qe ke bere

  Përgjigju
 • Analisti: 31/07/2020 14:10

  Te shikojm kesaj rradhe sepse deri tani i ka shpetuar akuzave platosje armembajtie.si mendoni do e ndihmoj lala ksaj here?

  Përgjigju
  • Shqip: 31/07/2020 16:21

   Si gjithmone do e ndihmojne sojin e tyre, sa ti vije rradha nga shoket.×

Lajmi i fundit

John

Ministri i jashtëm turk: Asnjë sanksion nuk do ta detyrojë Turqinë të bëjë kompromis për të drejtat e saj