Vrasja e 37-vjeçares shqiptare në Itali, autori pranon krimin: Veprova për të rebeluar ndaj shoqërisë

Vrasja e 37-vjeçares shqiptare në Itali, autori pranon krimin: Veprova për të rebeluar ndaj shoqërisë

Viktima dhe autori

Brunilda Halla, 37 vjeçe është vrarë me thikë pasi u godit 6-7 herë në kryqëzim të rrugës Firenze dhe Tenente Alessandrello. Autori 28 vjeç u ndalua dhe kishte probleme të shëndetit mendor, ndaj sipas hetuesve mund të sulmonte këdo. Avokati i 28-vjeçarit ka thënë se autori ka pranuar vrasjen, por ka probleme të shëndetit mendor dhe ka qenë viktimë e bullizmit. Ngjarja ka ndodhur në provincën e Raguzës, në Itali.

“Ai pranoi faktet, përgjegjësinë e tij për vrasjen. Ai vetë kërkoi të fliste me prokurorin për të rrëfyer. Ai është probleme të shëndetit mendor, viktimë e bullizmit që ndiqej nga neurologë dhe psikiatër. Në vitin 2016 i është nënshtruar trajtimit shëndetësor”, tha avokati Franco Vinciguerra.

Gjatë marrjes në pyetje, autori dyshohet se kishte çrregullime të personalitetit dhe deklaroi se kishte vepruar si “rebelim ndaj shoqërisë”. Ndërsa kryeprokurori e cilësoi si vrasje rastësore pasi autori nuk kishte asnjë lidhje me viktimën. 

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Tjetër JO për negociatat nga BE, mendoni se Rama ka të drejtë me gjuhën e ashpër ndaj liderëve të Brukselit?×

Lajmi i fundit

John

Të apasionuarit pas garave të driftit në sheshin 'Nënë Tereza'! 2 vëllezërit: Është adrenalinë e papërshkrueshme, duam të përfaqësojmë Shqipërinë në Europë