Vrasja e Cukut, Mikel Shallari
u ndihmua nga kushëriri i tij

Vrasja e Cukut, Mikel Shallari<br />u ndihmua nga kushëriri i tij
Mikel Shallari është ndihmuar nga një person i dytë në ekzekutimin e ish-drejtuesit të Policisë, Artan Cuku. 

Ai është ndihmuar nga një kushëri i tij. Pikërisht i afërmi ka ndihmuar 24-vjeçarin nga Kuçova të fshehë pistoletat pas krimit të kryer te "Rruga e Kosovarëve" mbëmjen e 8 prillit. 

Prokuroria lëshon urdhërndalimi
Prokuroria ka lëshuar urdhër ndalimi për të afërmin e Shallarit, edhe ai një i ri nga Kuçova, ndonëse identiteti i tij nuk bëhet i ditur për arsye hetimore. 

Burime pranë organit të akuzës bëjnë të ditur se bashkëpunëtori në krim është fiksuar nga kamerat e sigurisë pranë vendit të ngjarjes, teksa largohet me biçikletë. 

Sipas Prokurorisë, vrasja e ish-komisarit Artan Cuku dyshohet të jetë kryer për llogari të porositësit ndërsa po hetohen disa pista, përfshirë edhe atë të gjakmarrjes. 

Nga ana tjetër, autori i dyshuar për vrasjen e ish-kryekomisarit mbrëmjen e 8 prillit, ende s'ka pranuar të bashkëpunojë me drejtësinë, pavarësisht se policia ka marrë në mbrojtje familjen e tij, një nga kushtet ky i vendosur nga Shallari që të flasë përpara hetuesve.

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com 

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Basketboll/ Teuta mposht Tiranën dhe merr kreun, Besëlidhja kërcënon durrsakët! Vllaznia s'di të fitojë

Basketboll/ Teuta mposht Tiranën dhe merr kreun, Besëlidhja kërcënon durrsakët! Vllaznia s'di të fitojë