Vrasja e Devi Kasmit/ Greku 'ankohet' tek Krimet e Rënda: Ndihem i kërcënuar, ja pse erdha në Shqipëri

Shtetasi grek, Eftimius Eftimiu i cili akuzohet për vrasjen e Devi Kasmit ka ngritur sot pretendimet e tij para Gjykatës së Krimeve të Rënda. Eftimiu ka mohuar edhe një herë akuzat që e lidhin me vrasjen e Kasmit duke thënë se në Shqipëri ka ardhur për qejf pasi është i apasionuar pas sportit të gjuetisë.

Ndër të tjera para Krimeve të Rënda ai ka thënë se është i rrezikuar dhe se ka frikë për jetën e tij.

Kujtojmë se Kasmi u ekzekutua në Janar të 2018, ndërsa i dyshuari kryesorë është shtetasi grek Eftimius Eftimiu. Sipas akuzave rezulton se Eftimiu e kishte pritur për disa orë viktiminë dhe sapo kishte mbërritur pranë banesës së tij e ka qëlluar me armë zjarri duke i marrë jetën.

E.L./B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nga e hëna duhet leje për të dalë nga shtëpia, a është ky një vendim i duhur i qeverisë?

Komento