Vrasja e Devi Kasmit, Krimet e Rënda shtyjnë seancën për grekun

Viktima Devi Kasmi dhe greku Efthymiou Efthymious

Gjykata e Krimeve të Rënda ka shtyrë seancë gjyqësore për shtetasin grek, Efthymiou Efthymious, i cili akuzohet për vrasjen e Devi Kasmit. Greku Efthymious ka kërkuar ndryshimin e masës së sigurisë ‘arrest me burg’.

Nga ana tjetër, Krimet e Rënda kanë shtyrë seancën, për shkak të mungesës së avokatëve, duke vendosur që seanca e radhës të kryhet më 2 maj. Efthymiou Efthymious u arrestua më 29 janar të këtij viti në kryeqytetin shqiptar, pasi akuzohet si vrasësi me pagesë i shtetasit Devi Kasmi.

Sipas Prokurorisë, ish-efektivi i forcave policore greke dyshohet se bashkëpunuar me shtetasit Elton Halipaj, Malvin Dinellari dhe Mario Meshini për kryerjen e krimit.

  • Sondazhi i ditës:

    Nga e hëna duhet leje për të dalë nga shtëpia, a është ky një vendim i duhur i qeverisë?

Komento