Vrasja në ish-Bllok, një nga të dyshuarit është edhe një ushtarak, nisin hetimet

Foto nga vendngjarja

Detaje të reja janë zbuluar lidhur me vrasjen që ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në lokalin Monopol në zonën e ish-bllokut.

Burime që po hetojnë këtë ngjarje i thanë Report Tv se policia tashmë e ka një të dyshuar si i përfshirë në vrasjen dhe plagosjen e trefishtë mbrëmë në ish-bllok.

Burimet pohojnë se bëhet fjalë për një person me përgatitje të lartë ushtarake.

Ushtaraku është kontaktuar nga policia e Shtetit dhe ka pranuar se ka qenë në vendngjarje, por jo se ka gjuajtur me armë.

Pritet që ushtaraku të merret në pyetje nga policia, ndërkohë që kanë nisur hetimet edhe nga policia ushtarake.


Lajmi kryesor:

Dinamika/ Sherri për Elvana Gjatën ‘përgjak’ ish-Bllokun, një i vrarë dhe 3 të plagosur