Vrasja e Vajdin Lamajt në 2005/ I penduari i ka rrëfyer SPAK se çfarë i tha Viktor Ymeri, ku i ka gjetur 'njerëzit që mbaruan punë'

1607508395_viktorymeri.jpg

I penduari Luftar Reçi në dëshminë e tij ka rrëfyer edhe se si Viktor Ymeri nga burgu ka gjetur i ka gjetur Emiljano Shullazit njeriun që "mbaroi" punë në vrasjen e Vajdin Lamajt në vitin 2005. Madje burime për Report Tv bëjnë me dije se Ymeri i ka thënë "Shullazi nuk dinte të bënte gjë tjetër veçse të rrinte në makinë me vajza dhe të vinte gjoba". 


Lajmi kryesor:

Dëshmia/ I penduari Luftar Reçi: Lul Berisha më kërkoi të vras Klodjan Saliun, në këmbim të hiqte hasmin tim! Porositi bombë me telekomandë për ekzekutimin e Vajdin Lamajt, e mori Shullazi


B.K./K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Grupimi Berishës koalicion me LSI për zgjedhjet e 6 marsit. Mendoni se ky vendim do u sjellë:×

Lajmi i fundit

John

Kishte lënë ndezur, dy persona i vjedhin makinën qytetarit në Tiranë