Vrasja e Vajdin Lamajt në 2005/ I penduari ka rrëfyer se çfarë i ka thënë në telefon Lul Berisha menjëherë pas atentatit

Vrasja e Vajdin Lamajt në 2005/ I penduari ka rrëfyer se çfarë i ka thënë në telefon Lul Berisha menjëherë pas atentatit

Para prokurorëve të SPAK, mësohet se Luftar Reçi ka treguar edhe një detaj shumë interesant, bisedën e parë me Lul Berishën menjëherë pas vrasjes së Vajdin Lamajt në Tiranë, në vitin 2005. Ai ka zbuluar se ka marrë në telefon Lul Beridhën menjëherë sapo ka marrë lajmin që e ka mësuar nga mediat, por Berisha ishte Turqi dhe i kishte thënë se "kur të vinte do të flisnin".


Lajmi kryesor:

Dëshmia/ I penduari Luftar Reçi: Lul Berisha më kërkoi të vras Klodjan Saliun, në këmbim të hiqte hasmin tim! Porositi bombë me telekomandë për ekzekutimin e Vajdin Lamajt, e mori Shullazi


B.K./K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria skualifikohet nga Euro 2024, a ju pëlqeu loja e Kombëtares×

Lajmi i fundit

Begaj takon Kryetarin e Parlamentit të Mbretërisë së Arabisë Saudite, fokusi tek forcimi i marrëdhënieve dypalëshe

Begaj takon Kryetarin e Parlamentit të Mbretërisë së Arabisë Saudite, fokusi tek forcimi i marrëdhënieve dypalëshe