Vrasja në Maliq, shoqërohet në polici djali i viktimës! Goditi me grushte autorin pasi iu sulën qentë në stallën e bagëtive

Vrasja në Maliq, shoqërohet në polici djali i viktimës! Goditi me grushte autorin pasi iu sulën qentë në stallën e bagëtive

1660051354_we.JPG

Djali i Nestir Sotirit që u vra mbrëmjen e djeshme në Maliq të Korçës është shoqëruar në polici për të dëshmuar për ngjarjen e rëndë pasi ishte i vetmi dëshmitar në vendngjarje. Ka qenë Erion Sotiri, djali i viktimës ai që ka goditur me grushta autorin e ngjarjes, Velo Azisllari që plagosi për vdekje babain e tij. Në momentin e ngjarjes djali ka qenë me babain e tij në stallën ku mbajnë bagëtitë kur qentë e autorit iu kanë lehur dhe sulur. Kaq ka mjaftuar që babë e bir të ankohen për këtë situatë te autori por ky i fundit nuk i ka pritur mirë duke degraduar në përdorimin e thikës që autori mbante me vete.

Autori ka qëlluar në drejtim të Nesti Sotirit bashkëfshatarit të tij, goditje kjo që ka rezultuar fatale për 60 vjeçarin. E gjithë ngjarja ka ndodhur në pak minuta rreth orës 21:40 në fshatin Rrëmbec te Maliqit pranë stallave të dy bashkëfshatarëve ndërsa qentë e autorit kanë qenë shkaku i konfliktit që çoi në një vrasje. Qentë e autorit Velo Azisllari janë bërë shkak edhe për denoncime nga bashkëfshatarët e tjerë në emisione investigative pasi ky ishte një problem për gjithë lagjen. Asnjëherë banorët e lagjes nuk kanë gjetur qetësi nga qentë e autorit por ashtu siç thonë dhe vetë banorët nuk janë marrë shumë me autorin pasi ai nuk i dëgjonte.

Vrasja e 60 vjeçarit në Rrëmbec ka tronditur mbarë opinionin publik për vetë faktin e motivit. Për mediat vëllai i autorit është shprehur i shokuar ndërsa të afërmit e viktimës akuzojnë autorin dhe presin dënim maksimal për të.


Lajmi kryesor:

Vrasja në Maliq, fqinjët: Shkak u bënë qentë e autorit, janë bërë problem shumë herë! S’kanë pasur konflikte më parë


A.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Skandali i ‘PartyGate’, Johnson u jep llogari deputetëve britanikë: Do them vetëm të vërtetën, e bëra për të motivuar stafin

Skandali i ‘PartyGate’, Johnson u jep llogari deputetëve britanikë: Do them vetëm të vërtetën, e bëra për të motivuar stafin