Vrau të fejuarën shqiptare në Mal të Zi, vetëdorëzohet në polici 28-vjeçari Ilir Gjokaj! Si e kërcënonte: As në qiell as në tokë nuk do jesh me dikë tjetër

MAL I ZI- 28-vjeçari Ilir Gjokaj, i dyshuar për vrasjen e të fejuarës së tij, 19-vjeçares shqiptare Sheila Bakija, gjyshes dhe plagosjes së babait të saj është vetëdorëzuar në polici. Pas krimit Tuz, Gjokaj u arratis dhe u fsheh që nga 30 shtatori, ndërkohë që u vetdorëzua në orët e vona të së dielës.

Më 26 gusht, e fejuara e tij bëri kallëzim në polici se Gjokaj po e kërcënonte, por ai vetëm u gjobit dhe nuk u dënua. Sipas raportit, Gjokaj e kërcënoi atë në shtëpinë e prindërve të saj, duke i thënë se "as në qiell as në tokë nuk do të jesh me dikë tjetër".

"Gjaku do të derdhet për këtë çështje, jeta juaj është në duart e mia," mësohet të ketë thënë Gjokaj, raportojnë mediat lokale. Ndërsa nuk bëhet të ditura detaje të reja lidhur me dëshminë e tij në polici pas vrasjes.

Qyteti shqiptar në Malin e zi, Tuzi, u trondit pak ditë më parë nga vrasja e Shejla Bakija, 19-vjeç, nga partneri i saj.

Autori Ilir Gjokaj shkoi në banesën e familjes së Shejla Bakijas, duke qëlluar me breshëri arme këdo që i doli përpara. Plumbat i morën jetën 18-vjeçares Shejla Bakija, gjyshes së saj, ndërsa mbeti i plagosur rëndë babi i vajzës.

Ndërkohë që reagimet për këtë ngjarje në rrjetet sociale kanë qenë të shumta, ku po qarkullon fotoja e viktimës dhe një mesazhi shkruar në vetën e parë për të.

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ketë një Paketë të dytë të Rezistencës Sociale?×

Lajmi i fundit

John

Qytetarët në Maqedoninë e Veriut në protestë, kundër propozimit francez për integrimin në BE: Ultimatum? Jo faleminderit