Vuani nga pagjumësia? Ja pija që ju shëron

Foto ilustruese

Jeni një person që keni gjatë ditës stres, ushqimi i keq dhe mungesa e aktivitetit fizik, por pasja e kësaj rutine ndikojnë në gjumin e mirë që e bëni. Pagjumësia në jetën e përditshme pengon shumë njerëz dhe është fakt i njohur që mungesa e gjumit ka efekte negative në përditshmëri.

Si fillim, duhet të flini mjaftueshëm dhe trupi do të relaksohet.
Veçse pija e prezantuar në këtë artikull preferohet të konsumohet pas dreke. Sepse përbërësit e kësaj pije kanë efekt te shkaktarët më të shpeshtë të pagjumësisë, e që janë: tretja e keqe, shtypja e lartë e gjakut dhe stresi.

Përbërësit:

1)      Një kastravec

2)      Rrënjë xhenxhefili

3)      Një limon

4)      Një mollë e gjelbër

5)      Nëntë kërcell shpargu

a.de./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e përballon ekonomia shqiptare një karantinë të dytë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Sot shi, por mësoni se si do të jetë moti për ditën e nesërme