Xhaka ‘tradhton’ Arsenalin, M.City nuk tregon mëshirë! E shkatërron 5-0, Arteta pranë shkarkimit

Xhaka ‘tradhton’ Arsenalin, M.City nuk tregon mëshirë! E shkatërron 5-0, Arteta pranë shkarkimit

Premier League ka nisur sot javën e tretë me Manchester City-n që ka shpërtalluar me shifrat 5-0 Arsenalin. Në Etihad Stadium ndeshja u zhbllokua që në minutën e 7 me Gundogan, ndërsa pak çaste më pas dyfishoi Ferran Torres. Për Arsenal malorja nuk kishte nisur ende, pasi në minutën e 35 Xhaka u ndëshkua me të kuq dhe para se të mbyllej pjesa e parë City trefishoi me Jesus.

Në pjesën e dytë realizuan Rodri, por edhe Torres sërish, duke vulosur shifrat përfundimtare të sfidës. Kjo ishte humbja e tretë radhazi për Arsenali në tre javë kampionat, ndërsa në këtë mënyrë Arteta është më pranë se kurrë shkarkimit.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Komision hetimor vetëm për çështje konkrete,jeni dakord me propozimin e PS?×

Lajmi i fundit

Papa bën thirrje që të mos përdoren më lëndët djegëse të papërpunuara

Papa bën thirrje që të mos përdoren më lëndët djegëse të papërpunuara