'Yjet' e instagramit 'përdorin' koronavirusin për të sjellë trendin e ri...fotot me maska (FOTO)

Foto nga Instagrami

Në një kohë ku koronavirusi po përhapet me një shpejtësi marramendëse dhe po vë në rrezik jetën e të gjithë botës, 'yjet' e instagramit e kanë kthyer këtë në trend.

Postues nga të katër anët e botës pubilkojnë foto me maska krahas tregimit të linjave të tyre trupore.

Në shumë raste ata kanë marrë komente negative në një kohë ku shumë persona po luftojnë me jetën e tyre.

Kjo gjë që ka sjellë emergjencën në të gjithë botën nuk ka ngelur pa u përdorur dhe nga 'të çmendurit' e rrjeteve sociale edhe pse nga ana tjetër mund të jetë një mënyrë sesbilizimi për të gjithë.

Kujtojmë që deri tani kanë vdekur 259 persona dhe janë prekur 12 mijë të tjerë në të gjithë botën nga ky virus i ri.

Ora 15:32
'Yjet' e instagramit përdorin koronavirusin për të sjellë trendin e ri...fotot me maska
1/11
  • Sondazhi i ditës:

    Turizmi/A jeni të kënaqur me shërbimet dhe çmimet që gjeni në zonat turistike?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Parakalimi i gabuar shkakton aksident në Berat, fatmirësisht pa të lënduar