Ylli i Manchester United, futbollisti serb Matic solidarizohet me popullin shqiptar

Ylli i Manchester United, futbollisti serb Matic solidarizohet me popullin shqiptar

Foto nga pasojat e tërmeteve

1574784311_punonjes.jpg

E gjithë bota  po solidarizohet me Shqipërinë, e cila u godit me një tërmet shumë të fuqishëm në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Në mesin e atyre ishte edhe ylli I Manchester United, futbollisti serb Nemanja Matic.

Përmes një postimi në rrjetin social Instagram, mesfushori serb ka postuar një foto, përmes së cilës lutet për Shqipërinë.

Përveç Matic, edhe klubi I futbollit Milan është solidarizuar me Shqipërinë.

Postimi i Nemanja Matic


Lajmi kryesor:

Bota e futbollit solidarizohet për fatkeqësinë në Shqipëri


  • Sondazhi i ditës:

    Primaret e Berishës, a mendoni se do të jetë një proces i ndershëm?×

Lajmi i fundit

Përmbytje në Itali, mot i keq ‘pushton’ Siçilinë! Prezencë uji në disa shtëpi dhe dyqane në Messina! Makina bie në humnerë

Përmbytje në Itali, mot i keq ‘pushton’ Siçilinë! Prezencë uji në disa shtëpi dhe dyqane në Messina! Makina bie në humnerë