Yuri Kim për takimin e kryeministrit Rama me Biden: Kemi përgjegjësi për të adresuar sulmin e paprovokuar të Rusisë ndaj një shteti sovran

Yuri Kim për takimin e kryeministrit Rama me Biden: Kemi përgjegjësi për të adresuar sulmin e paprovokuar të Rusisë ndaj një shteti sovran

Yuri Kim

Ambasadorja e SHBA në vend, Yuri Kim, publikoi në Twitter rreth takimit të kryeministrit Rama me presidentin amerikan Joe Biden në New York.

“Joe Biden dhe Edi Rama janë në New York këtë javë, së bashku me liderë të tjerë botërore në kuadër të takimeve të OKB-së. Si pjesëtarë të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, kemi përgjegjësinë që të adresojmë sulmin e paprovokuar dhe të pajustifikueshëm ndaj një shteti sovran, Ukrainës”, shkroi Yuri Kim në Twitter.


Lajmi kryesor:

Së bashku me bashkëshorten, Linda, kryeministri Rama takon presidentin e SHBA, Joe Biden dhe Zonjën e Parë


D.GJ/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket e drejtë kërkesa e pedagogëve për rritjen e pagës?×

Lajmi i fundit

200 mësues në Belsh nuk marrin pagesën e transportit prej 3 muajsh: Vijmë nga Elbasani, Drejtoria Arsimore të japë zgjidhje

200 mësues në Belsh nuk marrin pagesën e transportit prej 3 muajsh: Vijmë nga Elbasani, Drejtoria Arsimore të japë zgjidhje