Greqi/ Sekuestrohet drogë me vlerë 2 mln euro në Igumenicë

Greqi/ Sekuestrohet drogë me vlerë 2 mln euro në Igumenicë

GREQI- Një sasi e madhe kokaine 59.5 kg, është gjetur e fshehur në një kamion frigoriferik nga Autoriteti Qendror Portual i Igumenicës ditën e sotme.

Mediet greke raportojnë se kokaina u zbulua në një ndarje të krijuar posaçërisht në pjesën e përparme të mjetit.

54-vjeçari grek, drejtues i kamionit është arrestuar dhe rasti po hetohet nga autoritetet.

Vlera e drogës së sekuestruar llogaritet në 2 milionë euro

B.K/S.Ç/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?×

Lajmi i fundit

Durrës/ 24-vjeçari plagoset me armë zjarri, paraqitet në spital! Rrethanat e paqarta

Durrës/ 24-vjeçari plagoset me armë zjarri, paraqitet në spital! Rrethanat e paqarta