Zelensky: Moska po kryen terrorizëm me mina, ajo do përgjigjet për këtë

Zelensky: Moska po kryen terrorizëm me mina, ajo do përgjigjet për këtë

1670567564_qerfew.jpeg

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky deklaroi se Moska po kryen terrorizëm me mina, ku kjo do jetë akuza më e madhe për Rusinë nga Ukraina, raportojnë mediat e huaja.

Zelensky tha se forcat ruse të cilat ai i ka cilësuar si terrorisë kanë ngritur kurthe vdekjeprurëse për forcat ukrainase në nbjë territor të rrezikshëm i cili është mbi 17 mijë kilometra katrorë.

 “Terrori i minave do të jetë një nga akuzat që do të ngrihen kundër Rusisë për agresion. Terroristët qëllimisht përpiqen të lënë pas sa më shumë kurthe vdekjesh. Mina të groposura, miniera teli, ndërtesa të minuara, makina dhe infrastrukturë. Ky është mbi 170,000 kilometra katrorë territor i rrezikshëm”, deklaroi presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky në video-mesazhin e tij të zakonshëm drejtuar kombit.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Putin: Marrëveshja e pashmangshme për Ukrainën! Moska: Takim diplomatik SHBA-Rusi në Stamboll


S.S/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Bandat survejojnë Policinë, a është ky triumf i krimit ndaj shtetit?×

Lajmi i fundit

Sherr mes policëve në Tiranë, nisin hetimet për 2 efektivët, Rigers Iljazi dhe Vladimir Laska

Sherr mes policëve në Tiranë, nisin hetimet për 2 efektivët, Rigers Iljazi dhe Vladimir Laska