Zgjedhja e Berishës kryetar, PD mbledh të shtunën më 28 maj Këshillin Kombëtar

Zgjedhja e Berishës kryetar, PD mbledh të shtunën më 28 maj Këshillin Kombëtar

Foto ilustruese

TIRANË- Një ditë pas zgjedhjeve për kreun e PD-së, Edi Paloka ka thirrur të shtunën Këshillin Kombëtar. Mësohet se në rend të ditës së punimeve është zgjedhja e Kryesisë së PD dhe pika të tjera që lidhen me organizimin dhe drejtimin e partisë.

"Mbledhje e Këshillit Kombëtar të PD! Pas përfundimit të procesit zgjedhor për Kryetarin e PD, ditën e shtunë, me datë 28 maj 2022, ora 11.00, në selinë qëndrore të PD, do të mblidhet Këshilli Kombetar i PD. Në rend të ditës së punimeve është zgjedhja e Kryesisë së PD dhe pika të tjera që lidhen me organizimin dhe drejtimin e PD. Edi Paloka. Kryetari i Këshillit Kombëtar të PD", thuhet në njoftim. 

Në zgjedhjet e zhvilluara një ditë më parë, në 22 maj, Sali Berisha fitoi duke u rizgjedhur kryetar i PD-së me 93.45% të votave. Elezi ka arritur që të marrë vetëm 2532 vota, duke mos fituar në asnjë degë, as në Kukës, të cilën e ka drejtuar vetë më herët.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ketë një Paketë të dytë të Rezistencës Sociale?×

Lajmi i fundit

John

Zjarret në vend, Meta: Thirrje institucioneve të marrin masa