'Zgjedhjet i kam anuluar në Shqipëri...', Rama-Metës: Kështu që bota duhet ta mbyllë gojën se në Shqipëri vendos ai...

Pas deklaratës për media të presidentit Ilir Meta, ku ky i fundit tha se vendimi i Kolegjit Zgjedhor që ligjëroi procesin e 30 Qershorit është pa asnjë efekt juridik, kanë ardhur reagimet e para nga mazhoranca.

Kujtojmë se presidenti në konferencën e sotme sulmoi drejtpërdrejtë Partinë Socialiste duke e quajtur si 'organizata socialiste' dhe tha se më 30 qershor mund të ketë zgjedhje, por vetëm zgjedhje partiake.

Presidenti Meta u përgjigj edhe ndaj ndërkombëtarëve të cilët kanë konfirmuar mbështetjen e zgjedhjeve të 30 qershorit,  duke thënë se zgjedhjet nuk i ka shtyrë brenda ndonjë selie diplomatike, por në vendin e tij.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 10:22
Spiropali ironizon Metën pas konferencës: Sa të ketë Lulin e Monën nuk pyet për Amerikën e Europën


Elisa Spiropali, ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin ka reaguar menjëherë pas deklaratës së Metës ku ky i fundit tha se vendimi i Kolegjit Zgjedhor për të mos marrë parasyshë dekretine tij është një akt pa peshë juridike.

Spiropali ka shkruar se Ilir Meta kërkon t'u mbyll gojën botës se në Shqipëri vendos ai se kur do të votojë populli. Më pas Spiropali shkruan duke ironizuar Metën sa të ketë Lulin dhe Monën me vete nuk pyet për Amerikën dhe Europën.

Pikërisht këtë fjalë pa u ndryshuar asnjë presje i ka shpërndarë edhe kryeministri i vendit Edi Rama.
 
"Ilir Meta që pa gdhirë tha se nuk ka anulluar zgjedhjet në SHBA, Itali apo Kinë, kështu që bota duhet ta mbyllë gojën se në Shqipëri vendos Ai se kur voton Populli! Dmth sa të kem Lulin&Monën me vete s’pyes për Amerikën&Europën - historia që përsëritet si komedi me Haxhiun e ri!" shkruan Spiropali.

E.L./Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • Baba Tomorri: 25/06/2019 15:54

  Per Baba Tomor ky ka ik per lesh,fallxhorja "beson shume ne zot",ta yshti se e ka humbur fillin,nuk e ka zene gjumi i nates nga xhindet sa e la konferencen e jashtezakonshme ne oren 8 te mengjesit,ha ha ha ha ha sa i trembur qe eshte!!!!!!!!!!!!!

  Përgjigju
 • Like: 25/06/2019 13:33

  Like je bere si nje monster e neveritshme,qytetaret e thjeshte te njohin me mire se c'pandeh ti dhe bucja qe ke ne shtepi,jeni teper te rendomte e te peshtire.

  Përgjigju
 • Labi: 25/06/2019 12:19

  Pse nuk vepron ligji mbi Ilir Meten?!.Mbi te ka akuza konkrete.Ai del e ben kercenime,po kujt ja ben?!Ai duket qe i ka hyre tartakuti dhe zdi se cfar ben.Ai dolli pa gdhire,pa lare syte,pa Monike Kurvemadhen we e la ne gjume dhe nuk lexoi ato we ja kishte shkruar merhumit,ose me mire vule humburit.O Like,ata kokepalaret do te ta kendojne kengen,mos u merzit,etj,etj.

  Përgjigju
 • rama mos ik: 25/06/2019 11:17

  RAMA MOS IK.po futi nje referendum ta mari vesh meta.qe sot e tutje presidentin ta zgjedhi populli!!!a doni te beni shtet!!

  Përgjigju
 • Hasan Pordha: 25/06/2019 11:08

  O Edi Rama qendro burre dhe mos u perkul para presioneve qe te bejne kazanet e plehrave brenda sidhe Karpushinet dhe Putinet nga jashte.

  Përgjigju
 • Haxhi Qamili i Dzte i Shqypnise=Metaj koketrashia: 25/06/2019 10:44

  Haxhi Qamili "Sa te kem Durrsin e shijakun s'pjerdh per Europen".Like Espinoza=Tano Karidi: "Sa te kem Munen ,lulushken nga Hollanda e Saliun( dhe pas tyre Beogradin e Mosken)s'pyes per Ameriken dhe Europen!Bandit me kollaro dhe me kushtetute nen bythe! i Poshter!Rama vuri president nje hajdut,pazarexhi dhe kopil 24 karatesh!

  Përgjigju
 • Dordomusi: 25/06/2019 10:37

  Aman vetem ti zhulsssse mos fol...se me zor mbushe barkun me buke ordinere

  Përgjigju