Zgjedhjet në Gjermani, kandidati i partisë së Merkel: E dinim që gara do të ishte e ngushtë! Scholz: Le të presim dhe të shohim

Pas daljes së Exit Poll-eve të para, kanë ardhur edhe reagimet nga ana e protagonistëve. I pari ishte pasardhësi i Merkel, Armin Laschet, i cili ishte shumë i ftohtë lidhur me rezultatin më të keq që kanë marrë ndonjëherë konservatorët. Ai pranoi se nuk është i kënaqur me me rezultatet, por se ishte ende i gatshëm që të luftonte. Më pas Olaf Scholz i cili tha shkurt "le të presim dhe të shohim".

Përbërja e saktë e qeverisë së ardhshme të Gjermanisë nuk është e qartë.


Lajmi kryesor:

Mbyllet votimi në Gjermani, pjesëmarrje më e lartë se në 2017! CDU/CSU dhe SPD 'kokë më kokë'! Kandidati i partisë së Merkel: E dinim që gara do të ishte e ngushtë! Scholz: Le të presim


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rritje pagash për mjekët, infermierët e mësuesit me 6% në vitin 2022, a është e mjaftueshme?×

Lajmi i fundit

John

Nis vaksinimi kundër gripit i personelit shëndetësor, Ministria e Shëndetësisë: Vaksina falas edhe për të moshuarit dhe grupet e rrezikuara