'PS në zgjedhje më 10 e 11 maj' Braçe: Nuk do jenë si në PL, ku Meta u shpall president pa bërë zgjedhjet

'PS në zgjedhje më 10 e 11 maj' Braçe: Nuk do jenë si në PL, ku Meta u shpall president pa bërë zgjedhjet

Erion Braçe

1715100886_brace.jpg

Deputeti socialist Erion Braçe tregoi se zgjedhjet në PS do të mbahen këtë të premte dhe të shtunë dhe nuk do tëb jenë si ato në Partinë e Lirisë, ku Meta u vetëshpall president pa u mbajtur zgjedhjet akoma.

'Zgjedhjet në PS janë këtë premte dhe këtë të shtunë dhe janë reale 1 anëtar, 1 votë, jo si ajo partia që kishe këtu në studio, që u shpall president e zgjedhjet nuk ishin shpallur akoma dhe ndërkohë që ka shpallur zv.president', tha Braçe.

Nga ana tjetër Braçe thotë se publikut nuk i intereson se kë lëshoi Rama apo kë mbron, por qyterarëve u intereson marrja e dokumentave në kohë pa korrupsion.

'Ky është një muhabet që nuk i inetereson askujt pas kamerave, i intereson marrja shpejt e dokumentave, i intereson Kadastra. I intereson prokurimet publike, që kthehen në investime publike', shtoi ai.


Lajmi kryesor:

'Kush vjedh është tradhtar' Erion Braçe në Frontline Interview: Rama reflektoi! Korrupsioni deri në 2013 ishte i përgjakshëm! Sot pa mburojë politike


G.K/S.G/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg