Zhdukja e mistershme Ervis Martinajt, Çuçi e Rrumbullaku: Do të flasim vetëm kur të kemi prova dhe fakte

Kanë kaluar më shumë se një muaj nga zhdukja e mistershme e një prej personazheve më të njohur të botës së krimit në vend, Ervis Martinaj, por prokuroria e policia ende nuk kanë asnjë variant zyrtar se çfarë ka ndodhur me të. Për herë të parë, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Muhamet Rrumbullaku, ka deklaruar se do të flasin vetëm kur të kenë prova dhe fakte.

"Mund t'ju them që strukturat e Posaçme të luftës kundër krimit, në Drejtorinë e Përgjithshme dhe në nivel vendor janë të angazhuara maksimalisht. Do të flasim mbi fakte, mbi prova. Nuk mund të flasim pa pasur prova", tha Rrumbullaku.

Në të njëjtën linjë me të qëndroi edhe ministri i Brendshëm Bledi Çuçi, i cili tha se do të flitet kur të kenë prova e nuk mund të flasin pa i pasur ato.

"Ne do të flasim kur të kemi prova. Policia e shtetit nuk mund të flasi pa pasur prova", tha ministri Çuçi.

Një ditë më parë, kryeministri Edi Rama tha se policia e ka një version për fatin e Ervis Martinajt, por po punon fort për të siguruar akoma më shumë prova. Prej 11 gushtit, familja ka denoncuar se nuk ka asnjë kontakt me Ervis Martinajn.

Ky i fundit ka qenë në kërkim të policisë për disa muaj dhe ka pasur shpesh herë operacione për kapjen e tij, por forcat blu kanë dështuar në arrestimin e tij. Referuar dosjes hetimore, xhaxhai i Ervis Martinaj, Faik Martinaj thotë se zhdukja mund të ketë ardhur që pas dëshmisë së Nuredin Dumanit dhe përfshirjen e tij më të tjera histori kriminale, duke vënë gishtin te Indrit Dokle. Pas kësaj dëshmie është marrë në pyetje Dokle, i cili ka mohuar të ketë lidhje me zhdukjen e Martinajt.

Një nga pistat kryesore të hetimit është ekzekutimi i tij. Por duke qenë se është i shumëkërkuar edhe nga autoritetet por edhe nga rivalët e tij nuk përjashtohet as pista e inskenimit.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Evi: 01/10/2022 00:22

  Everest troka nga vlora e di ku ndodhet ervis martinaj.nje simpatizant i PD ne vlore. Dhe ky informacion nga dal nga zyrat e PD ne vlore eshte shprehur me gojen e tij direkt Everest troka se è di ku ndodhet ervis martinaj.biles è ka ndihmuar te kaloj kufirin me kosoven. Lajm direkt nga selia e PD ne vlore

  Përgjigju
 • Ali: 24/09/2022 05:54

  Njeri me idiot se tjetri. Prova mere prokurori dhe gjykata jo policia. Pyka.

  Përgjigju
 • Xxl: 23/09/2022 22:36

  Misteri vete bre burra.Mjafton me ndjek e pa mire ato qe vrane 3 ushtaret e ktij me dit si ka perfundu dhe ky tipi.Vetem ne Shqiperi ka kshu misteresh.

  Përgjigju
 • Qinami: 23/09/2022 18:38

  Gledisi ubtregua i dobet dhe i pa bythe. Sa per usa nuk e rrun askush se sorosi nuk e ka mendjen fare tek policia. Do kete surpriza

  Përgjigju
 • franci: 23/09/2022 15:38

  Shikoni se cfar thote ky shpellari "ARBERIRI"vrases eshte Sali non grata dhe Like floriri o derr maloku. Edi Ramen per vrasje nuk ka bir kurve qe ta akuzoi se nuk di te vrasi.

  Përgjigju
  • Plaku merre: 23/09/2022 21:31

   Rama eshte me dobiç te vret me pambuk!

  • Arbërori: 23/09/2022 19:50

   A ka më derrë se sa sa të bëhesh avokat i Edvin shkjaut shqipfolës o mjeran, unë nuk ta mbrojë as Salen e as dreqin e të birin , por më dhembë zemra për popullin tim o shkja shqipfolës…!

 • Arbërori: 23/09/2022 15:26

  Pushteti vrasës jeni ju o të mallkuar o tradhtar…!

  Përgjigju
 • Ramadani: 23/09/2022 14:21

  Nanon ja hoqet amerikaneve pasi ai ishte nje bashkepunetor i ngushte i tyre por ata nuk harrojne kollaj,i shenojne ne librat e historise,mbani rrumbon me grupin ciftelija

  Përgjigju
 • Kaci: 23/09/2022 14:14

  Jeni bere qesharak se njerzit nuk kan besim te policija e shitur,me gledisin sja dolet dot se nuk bente kompromise ne kurriz te njerzve te thjeshte

  Përgjigju
  • kaci 2: 23/09/2022 19:23

   Po Kaci Gledisi beri ate qe ben askush nga keta, i tregoi qe thuhet edh 'JO' jo vetem lepe peqe

 • Nekerkim: 23/09/2022 14:08

  D.m.th asnjeher sdo flasim.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A ju duket e drejtë kërkesa e pedagogëve për rritjen e pagës?×

Lajmi i fundit

Mero Baze: ‘Primaret’ e Berishës për të justifikuar dështimin e bashkimit

Mero Baze: ‘Primaret’ e Berishës për të justifikuar dështimin e bashkimit