'Pa gjurmë'/ Zhdukja e këngëtarit 'Reni i Elbasanit', pista e vrasjes? Ja cila është përgjigjja e morgut

'Pa gjurmë'/ Zhdukja e këngëtarit 'Reni i Elbasanit', pista e vrasjes? Ja cila është përgjigjja e morgut

Renato Hamza

Renato Hamza rezulton i humbur që prej 29 qershorit të vitit 2014. Pasi realizoi një klip me këngëtarin Shpat Kasapi i njohur si "Reni i Elbasanit", i riu është zhdukur pa lënë gjurmë.

Dyshimet e para ishin se e rrëmbeu ish-e dashura e tij, ndërsa nga fjalët që ishin përhapur në qytet nëna e tij Silvana dyshonte se e kishin vrarë.

Redaksia e "Pa gjurmë" ka kontatuar me morgun e qytetit të Elbasanit, të cilët kanë pohuar se në ambjentet e morgut nuk ndodhet asnjë kufomë që i përputhet tipareve të 21-vjeçarit.  

Gjithashtu në redaksi kanë mbërritur edhe të dhënat e para për këngëtarin. Një dëshmitar shprehet se një person të ngjashëm me Renato Hamzën e ka parë në Sarandë në një lokal. 

E kam parë në Sarandë. Punonte në një lokal por nuk e pyeta për emrin. Djali më tha se nuk fliste me familjen. Kam punët e mia tha.

Një dëshmitar

Këngëtari elbasanas i njohur për muzikën tallava, u zhduk pak ditë pas përfundimit të klipit me Shpat Kasapin. Lajmi asokohe u bë publik edhe në media, ndërsa u prezantua kënga, 21- vjeçari i njohur si Reni nuk dihej ku ndodhet prej mbrëmjes së 29 qershorit.

Familjarët e tij bënë denoncimin në polici duke akuzuar se gjithçka ndodhi për hakmarrje nga ish-e dashura. Ngjarja nis vite më parë, kur Reni ishte vetëm 17 vjeç dhe njihet me një vajzë fqinje në qytetin e Elbasanit. Ajo vinte nga Tirana dhe kishte një lidhje jashtëmartesore me Renin, edhe pse ishte 5 vjet më e madhe se ai. Por ajo ka deklaruar se nuk ka lidhje me ngjarjen dhe se tani ka jetën e saj. 

Për familjarët Reni ishte një djalë shumë familjar dhe i dashur me të gjithë. Por ditën e zhdukjes Reni nuk erdhi më në shtëpi, madje fiku edhe telefonin celular. Po atë ditë Reni është parë në një mjet ngjyrë qumështi me ish-të dashurën brenda, në rrethrrotullimin e 1 Majit. Policia nisi kërkimet, por dy miqtë e Renit që u shoqëruan për t’u marrë në pyetje thanë se nuk e kishin parë.

Reni i Elbasanit është shumë i dëgjuar nga publiku. Ai ka publikuar disa këngë në bashkëpunim me këngëtarë e muzikantë të tjerë. Autoritetet shoqëruan edhe ish-të dashurën e këngëtarit, vajzën me iniciale D.D, e cila pati deklaruar në polici se nuk ka asnjë lidhje me zhdukjen e Renatos.

Sot Renato është 25 vjec, ndërsa nëna e Renit, Silvana kërkon e pikëlluar me lot në sy një përgjigje për të birin. Renato u zhduk më 29 qershor të 2014 një muaj para se të lindte vajza e tij, e cila sot është 4 vjeçe. 

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Situatë e tensionuar në veri të Kosovës, a duhet të tërhiqet qeveria Kurti?×

Lajmi i fundit

Ylli Pata: Sa real është rikthimi i Lulzim Bashës?

Ylli Pata: Sa real është rikthimi i Lulzim Bashës?