Zhvendoset autobusi në Lanë, Veliaj: Ishte kërkesë e prokurorisë, do të rikthehet si instalacion

TIRANË- Autobusi i aksidentit në Lanë, që fatmirësisht nuk solli të lënduar rëndë është zhvendosur përkohësisht për t’u kthyer më pas si instalacion. Përmes një postimi në rrjtet sociale, kryebashkiaku Erion Veliaj shkruan se autobusi u zhvendos me kërkesë të prokurorisë për të kryer hetimet.

“Me kërkesë të prokurorisë që po heton aksidentin unik, kërkohet spostimi i mjetit për të bërë ekspertizën autoteknike në garazh/terren. Mjeti u spostua mbrëmë! Do të rikthehet në përfundim të hetimeve po aty, si instilacion për kujdesin në qarkullim. Fundjave të mbarë!”, shkruan Veliaj.

Lajmin që autobusi do kthehet në instalacion Veliaj e bëri me dije tre ditë më parë Report Tv ku tha se do qëndrojë aty për të sensibilizuar shoferët.  

SI.E./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 15/05/2022 01:07

  Do te na nxjerre mallin e rrangallave qe u ndertuan buze Lanes gjate 90'

  Përgjigju
 • Lypsari I bulevardit: 14/05/2022 11:06

  SI INSTALATION NA VENDOS ATY POSHTE LANES,,nje video te gruas tende nudo,,,qe te kenaqemi dhe ne te vaferit....

  Përgjigju
 • zaku: 14/05/2022 10:46

  Hiqeni prej andej se eshte nje idjotizem....

  Përgjigju
 • Inxhinieri: 14/05/2022 09:11

  Ideja eshte e gabuar! Prurjet e medha gjate diteve me rreshje do ta spostojne lehtesisht autobusin. Keshtu qe, instalacioni do ‘ta marre lumi’ dhe ka mundesi te demtoj urat qe jane ne drejtim te rrjedhes! Nuk funksionon si ide!

  Përgjigju
 • Lana rrezik per cdo automjet: 14/05/2022 09:08

  po kur te mbushet Lana ma uje deri lart instalacioni do permbytet. Mos harxho para po rreho me hunj hekuri gjith anet e rruges pergjate Lanes qe makinat te pakten te perplasen me to dhe mos perfumdojne ne Lane.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Riorganizimi i PD, a duhet të zhvillohet menjëherë gara për kryetarin e ri?×

Lajmi i fundit

Turi i falenderimit, Veliaj në Baldushk dhe Petrelë: Mirënjohje për këdo që mbështeti Partinë Socialiste për ta çuar Tiranën përpara

Turi i falenderimit, Veliaj në Baldushk dhe Petrelë: Mirënjohje për këdo që mbështeti Partinë Socialiste për ta çuar Tiranën përpara