Zjarr masiv në Orikum, flakët rrezikojnë disa banesa dhe lokale (VIDEO)

VLORE-Një zjarr masiv ka përfshirë një sipërfaqe me shkurre dhe kullota në Orikum. Flakët favorizohen edhe nga era, ndërkohë që gazetari i Report Tv në Vlorë, Armand Xhelili raporton se zjarri rrezikon disa banesa dhe lokale që ndodhen pranë vatrës. 

Zjarri në Orikum

Report Tv sjell pamjet nga zjarri që ka përfshirë sipërfaqen me shkurre në Orikum. Banorët e zonës po ndihmohen edhe nga punonjësit e zjarrfikëses për të shuar flakët. Aktualisht janë dy zjarrfikëse në vendin e ngjarjes.

d.ba./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Një ditë afat për reformën zgjedhore, a mendoni se palët politike do vendosin në favor të qytetarëve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Takimi me përfaqësuesin e SHBA-së/ Pas Gjiknurit, Bylykbashit i bashkohet Vasili!