Zjarr në fshatin Vreshat në Korçë! Digjet baza ushqimore e bagëtive, rrezikonte banesat, njerëzit evakuohen në kohë

Foto nga flakët në fshatin Vreshtas

KORÇË- Një zjarr i përmasave të mëdha ka kapluar fshatin Vreshtas, në Korçë. Si pasojë e flakëve është djegur baza ushqimore për bagëtitë, ndërsa njerëzit janë evakuuar në kohë dhe shtëpitë nuk u prekën.

Ende në “luftë” me flakët, forcat zjarrfikëse janë në vendngjarje për të bërë të mundur fikjen tërësisht të zjarrit.

 

J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rritje pagash për mjekët, infermierët e mësuesit me 6% në vitin 2022, a është e mjaftueshme?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Komisioni "Becchetti", Basha: Pse gënjën Rama për sekret kur dokumenti është publik? Sepse ka frikë