Zjarre masive në Lezhë, OSSHE ndërpret energjinë elektrike në disa zona për arsye sigurie

Zjarre masive në Lezhë, OSSHE ndërpret energjinë elektrike në disa zona për arsye sigurie

Zjarr në Mirditë

1659876863_yjarr.JPG

OSSHE ka ndërprerë energjinë elektrike për zonat e linjës Rrëshen-Kaçinar në qarkun e Lezhës, për arsye sigurie për shkak të zjarreve masive që kanë përfshirë zonat.

Pa energji elektrike kanë mbetur në Rreshen Shtufi, Kaçinari, Arrëzi, Shëngjergji, Gjinali, Qafvorrëzi, Bukmira, Simoni,  Karricaj, Shpe, Shpërdhaza.

Ndërsa në Lezhë, pa energji kanë mbetur Ungrej, Fregen, Kalur, Kalivac, Kashnjet, Gjobardhaj.

Linja do te mbahet e stakuar deri ne normalizimin e situatës dhe eleminimin e rrezikut nga zjarri, njoftoi OSSHE.


Lajmi kryesor:

Zjarr i fuqishëm në Bukëmirë të Mirditës, ndërhyn helikopteri! Rrezikohen banesat edhe në Fushë-Krujë, disa vatra zjarri! Në Elbasan në flaka kurora e ullishtës


D.GJ/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Rithemelimi mbledh grupin parlamentar

Rithemelimi mbledh grupin parlamentar