Zvicër/ Treni shtyp për vdekje 15 vjeçarin nga Kosova

Zvicër/ Treni shtyp për vdekje 15 vjeçarin nga Kosova

Ardian Ramadani

ZVICËR- Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen e një 15 vjeçari shqiptar ka ndodhur në qytetin Nauchatel në Zvicër. Ardian Ramadani 15 vjeçari i cili ishte me origjinë nga fshati Panorc i Malishevës ka gjetur fatkeqësisht vdekjen pasi është shtypur nga një tren në qytetin ku jetonte.

Mediat kosovare shkruajnë se lajmin e ka konfirmuar edhe vetë zyrtarisht nënkryetari i Komunës së Malishevës, Hajdin Berisha.“Po fatkeqësisht është e vërtetë”, ka thënë Berisha për Reporteri.net

Familja e djalit ishte zhvendosur në qytetin zviceran që prej periudhës pas luftës.

E.M./B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    I kishte mbetur 1 vit e 8 muaj burg, gjykata liron Tahirin. Si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Tensionet në veri të Kosovës, Vuçiç: Jam në pritje të propozimit nga Perëndimi për uljen e tensioneve! Do thërras serbët pas takimit me Lajçakun dhe Esobarin

Tensionet në veri të Kosovës, Vuçiç: Jam në pritje të propozimit nga Perëndimi për uljen e tensioneve! Do thërras serbët pas takimit me Lajçakun dhe Esobarin