Zvicra ndalet në shtëpi, Austria e barazon 1-1! Xhaka titullar, Shaqiri e nis nga stoli

Zvicra ndalet në shtëpi, Austria e barazon 1-1! Xhaka titullar, Shaqiri e nis nga stoli

Momente nga ndeshja

Zvicra barazoi 1-1 kundër Austrisë në miqësoren e fundit para Kampionatit Evropian “Gjermani 2024”. Në St. Gallen, austriakët kaluan në epërsi 0-1 që në minutën e pestë.

Pas një topi të humbur nga Zvicra, Christoph Baumgartner u hodh në kundërsulm. Pasi vrapoi më shumë se gjysmën e fushës, ai mposhti lehtë portierin e Zvicrës, Yann Sommer.

Zvicra barazoi në minutën e 26-të. Ruben Vargas bëri një goditje nga krahu, ku portieri austriak nuk e kontrolloi topin si duhet dhe Silvan Uidmer përfitoi duke shënuar nga afërsia për 1-1.

Granit Xhaka ishte kapiten i Zvicrës. Ai u ndëshkua me karton të verdhë dhe luajti deri në minutën e 77-të, ndërsa Xherdan Shaqiri u aktivizua në minutën e 66-të. Në stol te Zvicra qëndroi Ardon Jashari.

Zvicra ndeshjen e parë në Europian e ka më 15 qershor, ku luan ndaj Hungarisë në Koln.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Izraeli bombardon Jemenin! Ushtria izraelite: Sulmuam portin ku mbërrijnë armët nga Irani për Houthis

VIDEO/ Izraeli bombardon Jemenin! Ushtria izraelite: Sulmuam portin ku mbërrijnë armët nga Irani për Houthis