ZYRTARE/ Aventura e dytë jashtë Shqipërisë, Sherif Kallaku firmos në Rumani

ZYRTARE/ Aventura e dytë jashtë Shqipërisë, Sherif Kallaku firmos në Rumani

Sherif Kallaku me fanellën kuqezi

Sherif Kallaku është futbollisti më i ri i Sepsi OSK në Rumani. 25-vjeçari shqiptar do provojë aventurën e dytë jashtë Shqipërisë, teksa më herët ka luajtur me Lokomotivën e Zagrebit në Kroaci.

Fantazisti sezonin e fundit u aktivizua me Tiranën dhe më pas Teutën, duke lënë durrsakët për një tjetër aventurë. Pjesë edhe e kombëtares shqiptare, Kallaku kërkon të tregojë cilësitë e tij edhe jashtë vendit, këtë herë në Rumani. Kontratë dy vjeçare me të drejtë rinovimi edhe me një tjetër vit, kjo është marrëveshja e Kallakut.

Sepsi OSK Shën Gjergji është prej vitesh pjesë e elitës në Rumani, ndërsa sezonin e fundit e mbylli në mesin e tabelës së klasifikimit në vendin e gjashtë. Më herët Kallaku ka luajtur me klube si Laçi, Teuta, Partizani, Tirana dhe NK Lokomotiva.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Mbushën makinat me emigrantë, ndalohen 2 shoferët transportues! Morën 500 euro për secilin

Mbushën makinat me emigrantë, ndalohen 2 shoferët transportues! Morën 500 euro për secilin