Zyrtare/ Pankina të 'nxehta' në Superligë, Edi Martini s'është më trajneri i Teutës

Zyrtare/ Pankina të 'nxehta' në Superligë, Edi Martini s'është më trajneri i Teutës

Edi Martini, ish-trajneri i Teutës

Teuta dhe Edi Martini kanë mbyllur bashkëpunimin. Trajneri shkodran nuk do jetë më në pankinën e durrsakëve, teksa drejtoi ekipin në 30 ndeshje për sezonin që lamë pas.

"Klubi i Futbollit Teuta njofton për ndërprerjen e bashkëpunimit me tranjerin Edi Martini. Me këtë rast, KF Teuta falënderon Martinin për kontributin e dhënë gjatë periudhës qe drejtoi skuadrën blu, dhe i dëshirojmë shëndet dhe shumë suksese në të ardhmen", njofton Teuta.

Kjo ishte eksperienca e katërt e Edi Martinit në stolin e Teutës, me trajnerin që është përfolur për një kalim në Shkodër te Vllaznia. Edhe në sezonin 2009-10, 48-vjeçari e drejtori Vllazninë në 15 ndeshje.

Sezonin që lamë pas., Teuta ia doli të shpëtonte sezonin, me Martinin që u ul në stol më 23 nëntor 2022. Durrsakët e mbyllën Superligën në vendin e gjashtë me 48 pikë. Me Martinin në stol, Teuta fitoi tre trofe. Një kampionat, një Kupë dhe një Superkupë.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sulmi në Veri të Kosovës, a rrezikohet një konflikt në rajon?×

Lajmi i fundit

Ngjarjet në Kosovë na tregojnë sa e rëndësishme është SHBA dhe pse ‘non grata’-t duhen marrë seriozisht

Ngjarjet në Kosovë na tregojnë sa e rëndësishme është SHBA dhe pse ‘non grata’-t duhen marrë seriozisht