Altin Gjuzi , një 15 vjeçar në hetuesi speciale - Pjesa e pare

25 Shtator, 08:30

Historia e Altin Gjuzit, 15 vjeçarit që donte të arratisej nga diktatura. Si u kapën dy adoleshëntët 200 metra në tokën jugosllave mes breshërive të automatikut nga ushtarët dhe forcat shqiptare të kufirit. Si i shpëtuan pushkatimit dhe demonstrimi i 15 vjeçarit të lidhur si skllav nëpër qytetin e Pogradecit për të ngjallur frikë e terror tek banorët, dëshmi mbi hetuesinë speciale dhe torturat e terrorin e ushtruar mbi të për muaj me rradhë. Emisionin "Dosja K" nga Admirina Peçi mund ta ndiqni çdo të enjte në orën 20:30 në ekranin e Report Tv

b.ha./Shqiptarja.com

Programe të tjera

Shiko të gjitha