Ballkani i Hapur, nënkryetari i Kuvendit të Kosovës në ‘Pa Protokoll’: Ti themi po nismës që të jemi pranë aleatëve evropianë, Prishtina të mos izolohet

10 Qershor, 22:44

Vizita e kancelarit gjerman në Ballkan ka 'ndezur' sërish çështjen e 'Ballkanit të Hapur' dhe mosaprovimit të Kosovës në këtë nismë. Scholz mbërriti ditën e sotme në Prishtinë ku pati edhe një takim me  Kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti i cili u shpreh se ka një mbështetje nga Gjermania

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha