BE i thotë JO Shqipërisë... po kriza? Të ftuar Gazmend Oketa dhe Erisa Xhixho

20 Tetor 2019, 08:28 | Përditesimi i fundit: 2019-10-21 10:49:22

Përgjegjësitë mbi humbjen  shansit për hapjen e e negociatave  të shqipërisë nga BE duhet të bien mbi qeverinë dhe klasën politike. Në ëktë mënyrë u shprehën gjatë debatit në emisionin pa protokoll në report tv , Gazemend Oketa  Erisa Xhixho dhe marko bello.  Nga brukseli Sulejman Gjana, tha se me vendimin  e tij për të mos e ndarë Shqipërinë nga Maqedonia e Veriut në këtë proces, presidenti francez i bëri nder kryeminsitrit shqiptar.

BE imbyll derën  Shqipërisë, kriza politike këRkron zgjidhje
Pa Prorokoll, Oketa:  dështimi përgjegjësi e dyfishtë e Ramës
Xhixho:  I donim negociatat, kushtet Gjermane, kontroll për qeverinë
Gjana:  Vendimi njësoj për dy vendet, Macron I bëri nder Ramës
Alicka: Si ua mbushi mendjen qeveria 24 vendeve të BE?
Oketa: Kriza zgjidhet me qeveri teknike e zgjedhje të parakohëshme

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha