Bërvënica, fshati i ‘nuseve shqiptare’ në Maqedoninë e Veriut! Flasin për Report Tv bashkëshortët e tyre maqedonas

6 Tetor, 22:23 | Përditesimi i fundit: 2021-10-07 07:59:41

Bërvënica e Maqedonisë së Veriut është një nga komunat ku shqiptarët dhe maqedonasit bashkëjetojnë ndër dekada, të lidhur edhe në martesa. Vetëm në fshatrat e kësaj komune janë 70 nuse nga zonat e thella të veriut të Shqipërisë, të martuara kryesisht me shtetas maqedonas. Report Tv udhëtoi në Bërvënicë, duke ju sjellë disa histori të përditshmërisë së këtyre grave, të cilat tashmë kanë marrë doket e zakonet vendase.

Kategori të tjera

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha