Bilanci i Erion Veliaj dhe rihapet “Loja” për zgjedhoren në Këshillin Politik

18 Korrik 2020, 07:49 | Përditesimi i fundit: 2020-07-18 07:49:45

Në intervistë Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj tha se teatri do të nis ndërtimin në vjeshtë dhe se toka e tij nuk do të cenohet asnjë centimetër. Në lidhje me ndërtimin e kullave në Tiranë, Veliaj u shpreh se duhet parë si një mundësi punësimi dhe jo favorizim i oligarkëve pasi atyre ua ka 10-fishuar taksat. Ndërsa Oerd Bylykbashi tha se Edi Rama nuk u ka qëndruar kurre marrëveshjeve dhe se po e zvarrit “Zgjedhoren” me qëllim shmangien e identifikimit biometrik që i pamundëson mbushjen e kutive me vota fiktive.

Programe të tjera