Bino në Report Tv: Në Shqiqëri ka 2 raste të infektuar për herë të dytë me COVID! Janë shtuar shtrimet, reanimacion është thuajse plot

29 Korrik, 22:35 | Përditesimi i fundit: 2020-07-30 09:05:55

Shefja e Epidemiologjisë në ISHP, Silva Bino tha se në vendin tonë janë dy raste të konfirmuara që COVID-19 i ka prekur për herë të dytë. Në një lidhje Skype në emisionin "Repolitix" në Report Tv, Bino tha se të dy rasteve sëmundja i është rikthyer pas tre muajsh dhe infektimi ka qenë thuajse njësoj si më të parën dhe që të dy rastet nuk paraqiteshin në rastet e rënda.

Kjo tha Bino ndodh pasi dihet se koronavuriset nuk lënë një imunitet afatgjatë dhe për këtë prekja për herë të dytë nuk është një rast i rrallë dhe prandaj njerëzit duhet të mbrohen.

Programe të tjera

Shiko të gjitha