Braimllari: Vendimi për djegien e mandateve i PD, Kryemadhi pranoi për të qenë korrekt, ne s’ishim dakord në bllok

24 Maj, 22:55 | Përditesimi i fundit: 2021-05-24 22:55:28

I ftuar në studion e Report TV, ish-deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari ka zbuluar se si është shkuar deri në vendimin përfundimtar për djegien e mandateve.

“Veprimi nuk ka qenë i duhur. Se lëshuam shumë terren dhe një person avancoi në mënyrë të jashtëligjshme, duke ndryshuar kushtetutën. U rikthyem në 1991. (...) Ne kemi qenë në protestën e 18 shkurtit, ditë e shtunë është marrë një vendim nga PD, kemi mbledhur grupin tonë parlamentar, “për të qenë korrekt të opozitës do marrim këtë vendim”, ne nuk pranuam bllok këtë vendim. Por ideja ishte për të qëndruar korrekt me opozitën, se mandatet e LSI ishin mandate gjaku, se ishim në përplasje frontale, të dy forcat ishin në bllok kundër LSI. E bëmë për të qëndruar korrekt ndaj aksionit opozitar”, tha Braimllari në Report Tv.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha