Burani me domate, qepë dhe oriz nga zonja Albana

24 Qershor, 11:57

Burani me domate, qepë dhe oriz

Përbërësit:

  • 600 gr domate
  • 600 gr qepë
  • 600 gr speca
  • 100 gr oriz
  • vaj ulliri
  • spec djegës
  • piper i kuq
  • kripë, piper i zi

Përgatitja:

Kaurdisim qepën në yndyrë, derisa qepa të zbardhet dhe të bëhet transparente. Shtojmë domatet, sikurse edhe specat derisa të zbuten jo tërësisht. Shtojmë orizin sikurse edhe bulionin, I rregullojmë shijen me erëzat.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha