Byreçka me spinaq nga zonja Albana

28 Qershor, 13:16

Byreçka me spinaq

Përbërësit:

Brumi:

 • 500 gr miell gruri
 • 100 gr miell misri
 • 1 lç kripë
 • 1 lç sheqer
 • 1 lç maja
 • Ujë

Mbushja:

 • Spinaq
 • Majdanoz
 • Djathë

Përgatitja:

Miellin e grurit e përziejmë me miellin e misrit, shtojmë kripë, sheqer maja dhe e zëmë brumin me ujë të vakët. E lëmë të pushojë për gjysmë ore, e ndajmë në toptha dhe hapim një petë sa pëllëmba e dorës, e mbushim me spinaq, majdanoz, djathë dhe e mbledhim si krepë. E skuqim në tigan me vaj mesatar.

 

Programe të tjera

  Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha