COVID-19, Ndikimi në ekonomi

4 Prill 2020, 07:13

Covid 19 , ndikimi i drejtëpërdrejtë në ekonominë globale dhe atë shqiptare. Flasin përfaqësues të qeverisë, opozitës dhe palë të interesuara. si mund të përballohet situata për të shmangur kolapsin ekonomik. Debat mbi menaxhimin e situatës mes përfaqësueve të qeverisë dhe opozitës. Deri kur mund të përballohet kjo situatë nga qeveria e Shqipërisë dhe ajo e Kosovës. Në Kosovë 50 përqind e qirasë do të paguhet nga shteti. Çfarë po ndodh me vendet e tjera? Në SHBA është e rregulluar me ligj marrëdhënia qiradhënës qiramarrës. Si po merren masat për parandalimin e COVID 19 në Europë. Lajm i mirë nga Gjermania, testi i ri vihet në zbatim në 3000 familje në Mynih këtë të dielë.Nnota optimizmi nga Italia, bie numri të prekurve. Flasin Pa protokoll mjekë nga Gjermania, Anglia e Italia. Emisionin "Pa protokoll" me moderatore Anduela Ndreu mund ta ndiqni çdo të premte në orën 20:55 në ekranin e Report Tv

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha