Eksodi masiv i ‘bluzave të bardha’, mjekja Dollenberg në Gjermani: Në total janë larguar 3400 personel mjekësor, nga këto 2400 infermierë

4 Korrik, 14:33

Për mjeken shqiptare që jeton në Gjermanin Aurora Dollenberg, konstatimi është i saktë, kjo për faktin se në 3-vjeçarin e fundit ka një largim masiv, kryesisht të infermierëve dhe fizioterapistë. Në një intervistë për emisionin ‘Sot Live në Shqipëri’, në Report Tv, mjekja tha se në bazë të statistikave, 60% e atyre që kanë emigruar janë bluza të bardha infermierë dhe jo mjek

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha