Eurodeputetët letër Von der Leyen: Hetoni Oliver Varhelyin, mbështeti Dodik-un e shpallur ‘non grata’ për shpërbërjen e Bosnje-Hercegovinës

13 Janar, 20:44

Një letër e firmosur nga 30 eurodeputetë i është drejtuar presidentes së Komsionit Europian Ursula Von der Leyen, ku i kërkohet që të hetohet për komisionern e BE-së për Fqinjësinë dhe Zgjerimin, Oliver Varhelyi, pasi në një dokument të zbuluar rezulton se ai ka bashkëpunuar me udheheqësin serb Milorad Dodik për shpërbërjen e Bosnjë-Hercegovinës. 

Kategori të tjera

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha