Irakli Shkoza, fermeri që u kthye nga SHBA dhe solli frutat ekzotike në Divjakë! Farat nga Afrika dhe Amerika Latine kultivohen në fushën më pjellore të Shqipërisë

4 Gusht, 15:26 | Përditesimi i fundit: 2021-08-04 17:55:14

Irakli Shkoza, agronom në profesion emigroi pas '90-ës në SHBA dhe prej 3 vitesh tashmë është rikthyer në Divjakë, me një vizion të ri... Ka kultivuar në një sipërfaqe prej 3 hektarësh, fruta dhe perimeve ekzotike... Kjo është e vetmja fermë që merr farat në Afrikë dhe në Amerikën e Latine për ti mbjellë në fushën më pjellore të Shqipërisë.

Kategori të tjera

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha