KLSH: Zjarrfikëset në Shqipëri të vitit 1960! Nga 4 helikopterë ‘cougar’ që kanë Forcat e Armatosura vetëm njëri është funksional

24 Qershor, 13:00 | Përditesimi i fundit: 2022-06-24 14:59:11

Raporti i Këshillit të Lartë të Shtetit thotë se ministria e Mbrojtjes dhe Emergjencat Civile kanë shkelur ligjin për sa i përket manaxhimit të situatës me zjarret në vend. Ne raportin thuhet se nga 4 helikopterë ‘cougar’ që kanë Forcat e Armatosura vetëm njëri është funksional. Sipas KLSH zjarrfikësit nuk kanë veshje dhe pajisje, makinat zjarrfikëse janë të viteve 1960-1970

    Programe të tjera

      Nuk u gjeten video për këtë program!

    Shiko të gjitha